Show that You are capable of it!

Różne sytuacje zmuszają nas do wielu odmiennych czynności.
Gdy coś robimy, często nachodzi nas pytanie: tak naprawdę po co? Coś robi się dla nas za trudne, przegrywamy, tracimy ten zapał, który mieliśmy na początku, totalna demotywacja. Zaczynamy się poddawać, bo nie widzimy już w tym żadnego sensu, gubimy się. A najprostsza sentencja "nigdy się nie poddawaj" wydaje się być niemożliwą do odzwierciedlenia w rzeczywistości. Inaczej jest o tym słyszeć, inaczej przeżywać. W sumie... to smutne. Bo tak wiele można osiągnąć, jeśli się postara. 
Nie szukajmy istoty sensu w czymś, co sprawia, że na naszych twarzach pojawia się wielki uśmiech. Nie zawsze będziemy najlepsi, nie zawsze ogólnie będziemy wygrywać, ale możemy czuć się wygranymi, jeśli damy z siebie wszystko, w 100% wykorzystamy swoje możliwości, pokażemy co umiemy, a motywacyjne cytaty zamienią się w powtarzaną prawdę. Może o to właśnie chodzi?
Dlatego właśnie nie podoba mi się wyśmiewanie. Każda osoba ma swój inny cel, ma również inne predyspozycje, także porównywanie do innej okazuje się bezsensowne. Dlatego nawet jeśli przegrywasz, jeśli masz dosyć, hamujesz, "nie dajesz rady" i kończysz z czymś przez co schodzisz z odpowiedniej ścieżki, którą tyle razy sobie wyobrażałeś i porzucasz te nadzieje na awansy, pokaż na co Cię stać. Czują się lepsi? Może będą, nie wiem. Ale to Ty masz udowodnić przede wszystkim sobie ile potrafisz. 

Dlaczego tak piszę? Albo możesz wyśmiewać i gnoić, albo podziwiać i zazdrościć. Obie sytuacje nie są odpowiednie. Pasje są po to, by je rozwijać. Inwestuj we własny sukces, progresy, to Ty masz sobie stawiać poprzeczki, inni nie mają prawa Ci ich wyznaczać. 
We wszystkim co robisz, staraj się próbować nowych rozwiązań i powoli do celu! Zawsze do końca:)

Może Wam się wydawać, że ciągle tłukę tu jakieś banały, ale sama tego często doświadczam. Lubię siebie, gdy jestem taka zawzięta. Kiedyś nie byłam, mój błąd. Przeznaczenie tworzą przypadki.
kombinezon - KLIK

CONVERSATION

31 komentarze:

 1. Piękne zdjęcia ♥
  Cudowny post ;3
  Pozdrawiam ;3 i zapraszam do siebie http://niegrzeczna1999.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie to wszystko napisałaś. Oczywiście, że gorzej jest z praktyką słów "nigdy się nie poddawaj" - nie widząc efektów, poddajemy się a przecież nawet tak naprawdę nie zaczęliśmy walczyć bądź efekty mogą przyjść znacznie później. Sama ciągle mam problem z zawzięciem się, zwłaszcza ćwiczyć - wprowadziłam zdrowe odżywianie i jestem z tego poniekąd dumna, czas przyszedł na ćwiczenia z czym u mnie no już jest gorzej. Mam nadzieję, że do końca czerwca już wyrobię swój nawyk ćwiczeniowy! :)
  Podziwiać takich ludzi jak Ty, którzy się zawzięli i osiągają już coś! :)
  http://lovett-lov.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo motywujący post 😀

  marlena-parr.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 4. Motywujące post , świetny. Stylizacja też super uwielbiam takie kompleciki
  http:// lovefashionandphoto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie, powinniśmy sami stawiać sobie coraz to większe poprzeczki i je pokonywać, każdego dnia pokonywać swoje słabości!
  Świetny, motywujący post!
  Zdjęcia i stylizacja również super :)
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Motywujący post + piękne zdjęcia
  Obserwuję ;))

  silvervea.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne zdjęcia! A post prawdziwy i dający do myślenia. Nie lubię być porównywana, a poprzeczki najlepiej wyznaczać sobie samemu:)
  majawojcieszek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne zdjęcia! A post prawdziwy i dający do myślenia. Nie lubię być porównywana, a poprzeczki najlepiej wyznaczać sobie samemu:)
  majawojcieszek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. widać, że Twój blog jest Twoją pasją :)
  super wpis! <3

  http://kaarollkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jesteś bardzo ładna, a zdjęcia świetne!:)
  tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Kombinezon bardzo ładny :) Fajnie tu u Ciebie na pewno jeszcze wpadnę :)

  Truskaweczka

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna jesteś :)
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Masz rację! I trzymaj dalej takie myśli :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja sama ostatnio zaczęłam starać się zmniejszać moją wrażliwość na zdanie innych. To co robię nie musi się podobać każdemu, ale mnie! :)
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Napisałam bardzo podobny post! Jestem dokładnie tego zdania, że kiedy się rozwijamy to powinniśmy patrzeć na siebie, aby rozwijać się do swojej perfekcji, a nie do czyjejś kopii :)
  Prześliczny kombinezonik! :)

  Zapraszam do mnie na posta o naszym największym krytyku! (Klik♥)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ładnie wyglądasz :) Zawsze warto działać i dążyć do wyznaczonych sobie celów, każdego spotykają porażki i gorsze chwile, ale to nie powód aby rezygnować :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie napisany post i piękne zdjęcia! Zgadzam się z Twoimi słowami w 100%. Nikt nie powinien nam mówić co mamy robić i zawsze powinniśmy dążyć do celu :) Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Niby banalny post i każdy wie o tym, o czym napisałaś. Jednak to, w jaki sposób to ujęłaś sprawiło, że to do mnie dotarło. Postanowiłam się przełamać i zrobić coś, na co do tej pory nie miałam odwagi. Piękne zdjęcia <3

  blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny, mądry post:)

  Zapraszam! nowy post u mnie - [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 20. Determinacja i ciężka praca, i wszystko jest możliwe! Trzeba się tylko trochę postarać ;)

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Piękne zdjęcia, ładny kombinezon :) Wiele osób nie dostrzega tego, że pasja jest rzeczą indywidualną, oczywiście można ją podzielać z innymi, ale to my powinni o niej decydować, a nawet chcieć zmieniać się dla siebie. Pozdrawiam! http://nawiedzonadroga.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. To prawda, sami wyznaczamy sobie poprzeczki, ale niestety często ulegamy presji innych, rezygnując z tego co dla nas ważne. Nie powinno tak być. Piękne zdjęcia *.*

  justmajka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Twój post bardzo mi pomógł ;) napewno będę wpadać tu częściej... a zdjęcia są po prostu rewelacyjne! *.*

  KLIK

  OdpowiedzUsuń
 24. mądrze napisane, nie warto się poddawać. Jeżeli coś jest naszą pasją trzeba iść w tym kierunku i nie przejmować się opinią innych i tym że nam to z początku nie wychodzi. Trzeba dążyć do swoich celów. Śliczne zdjątka !
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Na szczęście z blogiem się nie poddałam i idę dalej! Dobrze piszesz, przydatny post!:)
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Gdybym się poddawała, to nie osiągnęłabym tego, co mam teraz. Przegrałam, nie udało się, choć walczyłam do samego końca. Po jakimś czasie jednak znowu spróbowałam, włożyłam w to jeszcze więcej siły i się udało :)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 27. Moim zdaniem najważniejsze jest to, żeby przełamać się i nigdy nie odpuszczać :). Takie posty są świetne :). Super zdjęcia (pierwsze czarno białe podoba mi się najbardziej)!

  http://ab-photographs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

♥ Za miłe komentarze się odwdzięczam :3
♥ Wysyłajcie linki do swoich blogów, zawsze wchodzę :))

- Jeśli skomentowałam Wasz post, to znaczy, że go przeczytałam i mi się podobał :)

Back
to top