Torrent of words

Ludzie tyle gadają. Jakie głupoty potrafia wyjść z ust niektórych teoretycznie dojrzałych osób, jakie głupie pytania mogą paść w naszą stronę, a jeszcze gorszych odzywek mogą oni doczekać się od nas w odwecie. Błędne koło się zamyka, a ci co mają najmniej do powiedzenia, strzępią ryj najgłośniej jak mogą, kiedy prawdziwe mądrości zamknięte są w ciszy wraz z ukrywanymi autentycznymi uczuciami, doznaniami. Potok słów wylewanych codziennie nie zwiastuje w 99% niczego dobrego. Jest nieprzemyślany, chaotyczny, ale jedno jest osiągnięte - tłumi cichy głosik racjonalnego podejścia do spraw w umyśle. Za dużo krzyku, zbyt donośnego głosu. Wokół zdaje się być nieprzeniknięta sieć hałasu, nie do przejścia bez potrzebnego wyciszenia. Nie oszukujmy się, każdy zauważył - gdy kłótnie przybierają szybsze tempo, ludzie głośniejsi plotą bez sensu, ładu i składu to, co im ślina na język przyniesie: bez zastanowienia, tylko po to by zagłuszyć 'przeciwnika'. Najrezolutniej dokonują swego ci, którzy podejmują cichutką walkę z tymi rozwydrzeńcami próbując łagodnie, prawie ze stoickim spokojem przemówić, by wziąć właśnie ich stronę. Krzycz tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, świat też pragnie Cię usłyszeć, ale nie przeginaj, gdy żadna krzywda Ci się nie dzieje. Gdy masz piszczeć to tylko z niepohamowanej radości w niespodziewanych sytuacjach nadmiernego szczęścia. Lecz gdy chcesz przemówić - argumentuj, popieraj, przytaczaj przykłady, przykładaj się i znaj wagę czy wartość tych słów, poprawnie dobranych i zgrabnie złożonych zdań. Hamuj się gdy potok słów zalewa i przygniata uczciwy szept tego, co naprawdę masz odwagę przekazać innym.

kurtka - klik // body - KLIK // spódniczka - h&m

CONVERSATION

24 komentarze:

 1. Bluzka jest boska, chce taką samą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, czasami lepiej niektóre rzeczy czy sytuacje przemilczeć, i powiedzieć coś na spokojnie, gdy emocje już opadną ;)
  Super stylizacja, a ostatnie zdjęcie wygrywa wszystko!! <3
  Pozdrawiam! <3

  ab-photographs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem nie warto dyskutować, zwlaszcza w nerwach czy pod wpływem chwili. :) Świetny płaszczyk!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne body i świetny płaszcz! Ogółem śliczna stylizacja:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie wyglądasz !
  http://xthy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Racja, warto uważać na to co i jak mówimy, bo takie bezmyślne krzyczenie i kłócenie się może wiele popsuć.
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Warto myśleć nad tym co się robi i mówi. :) piękne zdjecia ;)
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie wyglądasz *.*
  http://joannakocera.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ludzie gadają głupoty tylko po to, aby gadać, nie przemyślą tego co chcą powiedzieć i takie słowa mogą kogoś zranić.
  Jakie fajne zdjęcia.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Tyle prawdy w tak krótkim tekście. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Zgodzę się z tym, że najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy, paradoksalnie, mają do powiedzenia najmniej. Krzyczą wniebogłosy i nie dopuszczają do siebie żadnej racjonalnej wypowiedzi. Boli mnie to, że tak mało ludzi ma tego świadomość, a gdy chce im się to wytłumaczyć po prostu "zamykają" przed nami uszy. Tak już świat chyba został urządzony.

  VLEKSVNDRV

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczne zdjęcia, ostatnie mnie urzekło :)

  Zapraszam do mnie. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad w postaci obserwacji oraz komentarza. ☺ normalbutdidnot.blogspot.com (click)

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudownie wyglądasz :)

  by-klaudiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne zdjęcie! Poklikałam ;) A co do treści - zgadzam się z Tobą całkowicie! Zbędne, puste słowa są po to, by przyciągnąć do siebie uwagę, a najczęściej używają ich ludzie, którzy nie wiedzą, co mądrego powiedzieć, a bardzo chcą coś mądrego mówić. Niestety mam dużo takich osób w moim otoczeniu, których zachowanie muszę codziennie znosić...

  Pozdrawiam ♥,
  MADEMOISELLE BLOG

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak zawsze- bardzo dobry i wartościowy post :)
  Świetne zdjęcia :)
  www.mybloggingtravel.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Mądrze to napisałaś, bardzo wartościowe słowa. Zdecydowanie w trakcie kłótni nie warto przekrzykiwać się, mówić byle tylko i tym samym ranić drugą osobę. Chociaż czasami jest ciężko pohamować emocje, ale jednak merytoryczna dyskusja ma zupełnie inny wymiar!
  Zaobserwowałam!

  claudine-bloog.blogspot.com --> MÓJ BLOG
  MÓJ INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 17. Twój post skłonił mnie do głębokiej refleksji. Czasami lepiej zamknąć buzię na kłódkę :/

  http://klaudia-modelska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Beautiful look!

  http://chicglamstyle.com

  OdpowiedzUsuń

♥ Za miłe komentarze się odwdzięczam :3
♥ Wysyłajcie linki do swoich blogów, zawsze wchodzę :))

- Jeśli skomentowałam Wasz post, to znaczy, że go przeczytałam i mi się podobał :)

Back
to top